Zimní hry a sporty 20.-24.1.2020 B

24. 1. 2020 | Kronika - Bohnice

Týden zimních sporů a her byl v Delfíncích vážně akční. Nejdříve jsme si pověděli, proč je vlastně dobré sportovat, které sporty jsou zimní a které letní. Poté jsme si na IT ukázali spoustu zimních sportů a pomůcek, které používáme právě při sportování v zimě. Velkým dnem byla středa, kdy jsme uspořádali v pořadí již III. zimní olympiádu v Sofia School. Děti postupně zkusily biatlon, skok z obřího můstku a samozřejmě boby. Byla to velká legrace a odměnou byla jak jinak než zlatá medaile! I když nám sníh venku nenapadl, každý den jsme z kopce běhali a sjížděli, jakoby tam bylo půl metru sněhu. Ve třídě jsme hráli koulovačku a stihli jsme i moc hezký výrobek – siluetu sportovce v zimní krajině. A nesmíme zapomenou na velice oblíbenou „píseň týdne“ hymnu České republiky, která školkou zněla téměř pořád.

Tento týden jsme se bavili o zimních sportech. Řekli jsme si slovíčka ice hockey, ice skating, skiing, building a snowman.

Hráli jsme hru v teamech s hádáním slovíček, kdy každá skupinka dětí měla v teamu získat co nejvíce bodů za správně uhodnutá anglická slovíčka. Každá skupinka si vymyslela své vlastní jméno.
Počítali jsme do 20 a do 100 po desítkách! Takže děti se teď mohou pochlubit, že už umí počítat anglicky i do sta:-).

Opakovali jsme naší básničku Counting with a fish.

Sportu zdar a zimnímu zvlášť! Vážení přátelé českého sportu, dovolte naší redakci shrnout uplynulý týden a připomenout nejlepší výkony našich malých sportovců, kteří se se svým týmem Sofia School připravovali na středeční ZOH 2020. V přípravě nic nepodcenili, zkoumali zimní sporty a makali do roztrhání těla. Pomohly jim v tom motivační songy a rozcvičky pod vedením světového kouče. Na zahájení vzplál olympijský oheň a všichni dostali zlatou placku! Učili se, jak pečovat o své zdraví a namalovali snowboardisty! Byl to skvělý týden… „They are the champions“!

Rytmika, tanečky, dramaťák: pantomima a zimní sporty. Dohromady nám to šlo parádně!

Tvoření: společně jsme vytvořili zimní sportovní ráj????.

Sportovní klub: jóga nás krásně zahřála i uklidnila.

Muzicírování: už se moc těšíme na sníh,  tak jsme si zpívali Padá snížek na louky. Doufáme,  že brzo začne!