Zimní sporty… 17.-21.1.2022 B

21. 1. 2022 | Kronika - Bohnice

Delfinci
Sportovní týden byl plný pohybu, zábavy, velkých výkonů a samozřejmě jsme se dozvěděli i spoustu zajímavých věcí. Povídali jsme si o olympijském ohni, olympijské vlajce, vyjmenovávali jsme si olympijské disciplíny a pár jich také i zkusili. Především středeční den byl plný sportu – konaly se totiž v pořadí již 6. ZOH v Sofia School. Jezdilo se na bobech, lyžovalo se na čas a také jsme si zkusili biatlon. Všichni vše parádně zvládli a byli při slavnostním vyhlášení odměněni zlatou medailí. V týdnu jsme si také vyrobili olympijské vlajky pomocí tiskací metody a naučili se krásnou báseň o sněhu – Na sáních se sáňkuje, na bobech zas bobuje, kuličkami kouluje a na lyžích lyžuje. Hrajeme si dovádíme, sněhuláka postavíme, že je zima, to my víme, pozor, ať se nezraníme. Písní týdne nemohlo být nic jiného než STATNÍ HYMNA. 🙂 Stihli jsme také krátkou výpravu na nedaleké bruslení, kde jsme si pohráli se sněhovými kopci. To byla zábava.
Rytmika, tanečky, dramaťák: pantomima a zimní sporty jdou skvěle dohromady!
Tvoření: společně jsme vyrobili a zažehli olympijský oheň.
Sportovní klub: po dopoledním olympijském klání jsme regenerovali cvičením jógy.
Muzicírování: malovali jsme hudbu. Tentokrát Zimu Antonia Vivaldiho
Tento týden se odehrával pod pěti olympijskými kruhy. Pověděli jsme si o zimních sportech a hrách, při kterých se dá dovádět ve sněhu. Na IT jsme se podívali na ukázky zimních sportů a vybavení. Také jsme potrénovali oblékání zimního oblečení. Učili jsme se básničku o sněhu: „Padá sníh, padá sníh, pojedeme na saních. Na saních to pěkně jede, tohle každý nedovede.“ Dokonce se nám podařilo sníh přivolat a venku jsme se koulovali! Namalovali jsme „snowboarďáky“ – to byla veliká legrace! A největší den byl ve středu, kdy proběhl další ročník ZOH! Soutěžili jsme v těchto disciplínách: slalom, biatlon, jízda na bobech. Všichni hráli fér, dali do toho všechno, obdrželi zlatou medaili a poslechli si státní hymnu. Sportu zdar a zimnímu zvlášť!
Dramaťák, tanečky, rytmika: Podívali jsme se na ukázky zimních sportů a zkusili si je předvést.
Tvoření: Vyrobili jsme si vlastní lyže na olympiádu.
Sportovní klub: Uspořádali jsme závody na lyžích a vyhlásili nejlepší čas.
Muzicírování:Sledovali jsme zahájeni ZOH z minulých let a poslechli jsme si naši českou hymnu.