Zvířátka se připravují na zimu…18.-22.10.2021 B

22. 10. 2021 | Kronika - Bohnice

Tento týden nám dal o sobe vědět hlavně podzim. Na začátku týdne bylo krásné, teplé a slunné počasí a poté přišly větrné, mokré a studené dny. Naštěstí nám výlet vyšel na nejkrásnější den v říjnu, a tak jsme si botanickou zahradu, dýně, duchy a hlavně pizzu skvěle užili. Protože se blíží Keltské odpoledne, zpíváme a tancujeme hlavně na „Skotské písně“. Na IT jsme si ukazovali, jak se zvířátka připravují na zimu a která se stěhují do teplých krajin. A protože se někteří ptáčkové musí spolehnout na pomoc lidí, pořídili jsme si do školky nové krmítko, které jsme pomalovali veselými barvami a bude zdobit naší zahrádku. V týdnu jsme nezaháleli a stihli vyrobit ještě krásnou dýni z papíru, která se bude na příští týden hodit. Čeká nás totiž velká HALLOWEENSKÁ PÁRTY.

Tento týden jsme se věnovali zvířátkům a tomu jak se připravují na zimu. Zopakovali jsme si zvířátka, co už známe „bear, beaver, fox, squirrel, hedgehog“, řekli jsme si, kde přečkávají zimu „cave, den, nest“, že si dělají zásoby „gather nuts“ nebo „getting winter fur“. A k tomu jsme se naučili básničku „Animals in winter“.

S předškoláčky jsme začali písmenko F a k němu slovní zásobu jako „friends, fairy, fun, fen, fish, foot, fox, four, flower“ . Na spoustu slov přišli děti sami. Začli jsme procvičovat základní slovesa tzv. „Action words“ a základní 4tvary “ square, triangle, rectangle and circle“

Rytmika, tanečky, dramaťák: tancovalo se ve skotském rytmu a hráli jsme hru Ptáčku zazpívej. Obojí s velkým úspěchem!

Tvoření: vyrobili jsme netopýry ukládající se k zimnímu spánku.

Sportovní klub: po krásném a velkém výletě jsme relaxovali na podzimní zahradě.

Muzicírování: s Antoniem Vivaldim jsme poslouchali tóny podzimu.

Tento týden jsme si povídali o tom, jak můžeme před začínající zimou pomoci zvířátkům. Povídali jsme si o odletu ptactva na jih, o zvířatech na louce i v lese. Z papíru jsme vyrobili spící lišky, jsou krásné a mají huňaté ocasy. O zvířátkách se také zpívalo a básnilo. Nejlepším dnem ovšem byla středa – objednali jsme si teplé slunečné počasí (a také pizzu na oběd) a vydali se pěšky do Botanické zahrady na výstavu „Tajuplného dýňového podzimu“. To bylo dýní jako smetí! A každá jinak velká a jinak barevná, moc se nám líbily! A u dýní zůstaneme i příští týden, chystáme se totiž dýně vydlabávat a čeká nás Halloween!

We listened to a song about what animals do. We watched a video about how they hibernate for winter, and what colors are the animals. We played a game with the tambourine: sleep like a cat, jump like a frog, howl like a wolf, walk like a crab.

Dramaťák, tanečky, rytmika: Nacvičujeme skotský taneček na keltské odpoledne.

Tvoření: Školku nám teď zdobí spící netopýři.

Sportovní klub: Ideální počasí pro závody vlaštovek na naší zahradě.

Muzicírování: Poslouchali jsme Vivaldiho Čtvero ročních období a zazpívali si s kytarou.